strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Tatrzański Park Narodowy

Wyprawa Fotograficzna • 20180914 - 20180917 • Zakopane • Tatrzański Park Narodowy

Wyprawa fotograficzna w Tatry. Względnie intensywny wyjazd podczas którego będziemy mieszkać nad Morskim Okiem, i poruszać się po okolicznych szlakach fotografując piękne Tatry. Dla chętnych będą nocne wyjścia na astro fotografię, oraz wschód słońca na szczycie góry.

Poza takimi perełkami fotograficznymi będziemy mieli okazję spędzić czas w naturze z dala od cywilizacji, fotografując i obserwując piękne okoliczności przyrody.

Fotograficznie nauczymy się fotografii krajobrazowej w całym jej spektrum od podstaw, przez panoramy, makro, HDR, film poklatkowy (timelaps, hyperlaps), oraz w czasie wolnym będzie okazja do nauki obróbki cyfrowej przy użyciu Adobe Photoshop i Lightroom. Podczas całego wyjazdu można zadawać pytania i liczyć na asystę fotograficzną.

Co to jest wyprawa fotograficzna? Wymagana jest sprawność fizyczna pozwalająca na swobodne przemieszczanie się po trudnym terenie, z obciążeniem (sprzęt fotograficzny często waży) oraz wytrzymałość na różne różności, od zmęczenia, warunków pogodowych… itd. Planujemy także dla chętnych nocne wyjścia w góry na astro fotografię i wschód słońca na szczycie góry. By dotrzeć na szczyt musimy wyjść przed świtem. Wszystkie aktywności powiązane z Wyprawą Fotograficzną w Tatry odbywają się na własną odpowiedzialność. Na konkretne pytania odpowiem emailowo (skf@studiopcf.com ), oraz na spotkaniu organizacyjnym dla uczestników wyjazdu które odbędzie się 13 września 2018 o godzinie 20:00 w Sopocie. Spotykamy się w hali dworca. Uczestnicy otrzymają powiadomienia e-mailowe lub telefoniczne)

Skrócony program wyjazdu:

14 września wyjazd z Gdyni Głównej około 23. Przyjazd do Zakopanego około południa następnego dnia. Przejście do schroniska górskiego PTTK nad Morskim Okiem i zakwaterowanie w schronisku. Następnie poruszamy się po szlakach górskich - wybór szlaków będzie zależał od aktualne pogody i warunków fotograficznych.
W poniedziałek 17 września powoli wracamy do domu. Przejazd do Zakopanego, luksiurny obiad, następnie przejazd do Krakowa i zwiedzanie miasta (Wawel, Kazimierz…). Około 21:30 przejazd do Trójmiasta, gdzie dotrzemy około 8 rano, 18-go września 2018.Pełny program dostępny na życzenie via email warsztaty@studiopcf.com o tytule: Program Tatry

Program fotograficzny:

• Fotografia Krajobrazowa (celem jest pokazanie piękne Tatr w ich najlepszym świetle)
• Astro Fotografia (księżyc przed pierwszą kwartą da dobrze widoczną drogę mleczną)
• Makro Fotografia (zaawansowane warsztaty panoramy makro, kontrolowane oświetlenie)
• Film Poklatkowy (timelaps & hyperlaps, podstawy produkcji multimedialnych opartych na fotografii)
• Obróbka Cyfrowa (zarządzenie biblioteką fotograficzną, obróbka cyfrowa: krajobraz, astro, makro…)

Wyprawa Fotograficzna w Tatry - jest projektu fotograficznego SKF i Studio PCF: Góry Polski, Parki Narodowe Polski, UNESCO World Heritage Sites in Poland, oraz Biosfery Polski - tyle pieczeni na jednym ogniu. W ten sposób zdjęcia uczestników mogą zostać włączone w planowane publikacje tematyczne i tym samym uczestnicy mogą wnieść swój wkład we własny dorobek fotograficzny. Więcej informacji dla uczestników wyprawy.

[] Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne dotyczące fotografii krajobrazowej.

[] Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu odbędzie się 13 września 2018 o godzinie 20:00 w Sopocie. Spotykamy się w hali dworca.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Wyprawy odbywają się niezależnie od pogody zgodnie z programem, chyba, że uczestnicy jednomyślnie zdecydują o zmianach, w przypadku braku jednomyślnej decyzji działamy zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Cel: Spędzenie czasu w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Fotografowanie Tatr.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw, dla chętnych filtry fotograficzne CPL, ND, IR, kolorowe, obiektyw do makro fotografii. Poza fotograficzne wymagania: odpowiednie ubranie i obuwie, wyposażenie dodatkowe, prowiant i woda na własne potrzeby, realna ocena własnej kondycji fizycznej i możliwość kilkudniowego przemieszczania się po górach.

Gdzie: Tatry

Czas: od 14 września 2018 godziny 23 do godziny 8 rano 18 września

Koszt: 555 zł (450 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

*w cenie przejazd Gdynia - Zakopane - Gdynia, nocleg w schronisku górskim nad Morskim Okiem, opłata za warsztaty fotograficzne. Cena nie zawiera opłaty za lokalny transport, wyżywienie, biletów wstępu do TPN; Ubezpieczenie w ramach członkostwa w PTTK; dla osób niebędącymi członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego, lub innego oddziału PTTK, ubezpieczenie we własnym zakresie)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180914 Tatry. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestnictwa obędzie się na spotkaniu organizacyjnym 20180913)

Status: ostatnie wolne miejsce !!!


line