strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Warsztaty Fotograficzne • Portret Nocny

Warsztaty Fotograficzne • 20180910 • 2000 - 2200 +/- • Sopot

Nocna fotografia portretowa. Nocny portret jest dosyć trudną formą portretu z tego powodu być może w swoim dorobku fotograficznym nie posiadasz zbyt wielu "nocnych portretów". Zapraszamy na warsztaty poświęcone nocnemu portretowi. Podczas zajęć zapoznamy się z największymi pułapkami oświetleniowymi od tego jak nie przepalić zdjęć, jak ustawić lampę, do czego służy tryb tylnej kurtyny (rear) oraz spowolnionego błysku (slow). Dodatkowe elementy które omówimy to kierunki oświetlenia i jak one wpływają na portret.

Zajęcia odbędą się w przestrzeni publicznej, ale całość będziemy traktować jakbyśmy realizowali projekt w studiu fotograficznym adaptując techniki studyjne. W ten sposób dowiesz się jak na potrzeby realizacji fotograficznej stworzyć "studio" w praktycznie dowolnym miejscu. Podczas warsztatów skupimy się głównie na oświetleniu i technikach oświetleniowych.

Zajęcia dla wszystkich, których interesuje fotografia portretowa i chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o nowe techniki.

[] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny dotyczący portretu nocnego.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka nocnej fotografii portretowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Lampy studyjne będą dostępne na miejscu, aparat musi posiadać gorącą stopkę (hot shoe) by móc się synchronizować z lampami.

Gdzie: Sopot

Czas: 10 września 2018. Spotykamy się o 20:00 w Sopocie w hali dworca.

Koszt: 100 zł (30 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180910 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają członkowie Sopockiego Klubu Fotograficznego.

Status: są wolne miejsca


line