strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Warsztaty Fotograficzne • Portret Uliczny

Warsztaty Fotograficzne • 20180829 • 1900 - 2100 +/- • Reda

Uliczna fotografia portretowa. Podczas zajęć zajmiemy się fotografowaniem portretu na "ulicy", ale z kontrolowanym oświetleniem. W ten sposób możemy uzyskać planowane efekty, wydobyć pożądaną atmosferę, oraz nauczyć się pracy z lampami błyskowymi.***

Tym razem nieco inna odsłona fotografii portretowej w betonowej przestrzeni. Podczas zajęć skupimy się na nauce portretu w praktyce i jego najważniejszych elementach. Dodatkowo popracujemy z lampami studyjnymi z którymi również zaprzyjaźnimy się od podstaw. Dla bardziej zaawansowanych uczestników nie zabraknie bardziej wyszukanych technik.

Zajęcia dla wszystkich, których interesuje fotografia portretowa i chcą poszerzyć swój warsztat fotograficzny o nowe techniki.

[o] Na miejscu będą dostępne lampy błyskowe. Wymagane jest gniazdo gorącej stopki (hot shoe) by móc podłączyć emiter zdalnego sterowania lampami.

*** Osoby które posiadają własne lampy polecam by je zabrać i ich używać podczas zajęć w ten sposób uczysz się swojego sprzętu, oraz nabierasz wprawy. W razie trudności technicznych możesz zapytać jak rozwiązać jakąś trudność techniczną.

[] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny dotyczący fotografii portretowej.

[] Uczestnicy otrzymają zestaw "presetów" do Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, oraz Camera RAW do fotografii portretowej.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii portretowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Lampy studyjne będą dostępne na miejscu, aparat musi posiadać gorącą stopkę (hot shoe) by móc się synchronizować z lampami, statyw może być przydatny.

Gdzie: Reda

Czas: 29 sierpnia 2018. Spotykamy się o 19:00 na pernie SKM w Redzie..

Koszt: 100 zł (30 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180829 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają członkowie Sopockiego Klubu Fotograficznego.

Status: są wolne miejsca


line