strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Warsztaty Fotograficzne • Portret w Sepii

20180728 • 1500 - 1700 +/- • Gdańsk Oliwa

Fotografia portretowa ma wiele twarzy, jedną z nich jest portret w stylu kolorystycznym zwanym sepią. Sepia jest kolorem wynikającym z procesów chemicznych i nośników fotograficznych stosowanych na początku istnienia fotografii. Nigdy nie powstały filmy fotograficzne w kolorze sepii - pomimo tego efekt jest na tyle ciekawy, że wielu fotografów stosuje sepię do dziś.

Sepia jako technika fotograficzna nie istnieje - ale podczas fotografowania można uwzględnić elementy, które przełożą się lepsze efekty końcowe i w post produkcji na portret planowany w sepii, czym się zajmiemy podczas warsztatów.

Podczas zajęć zajmiemy się fotografowaniem pod kątem portretu w sepii. Zwrócimy uwagę na szczegóły które mają duże znaczenie. Zrobimy też serię zdjęć z użyciem filtra fotograficznego do sepii. Filtr będzie dostępny na miejscu do rozmiarów obiektywów o średnicy ?77mm.) Podczas fotografowania dobierzemy oświetlenie, które da ciekawszy efekt sepii w końcowej obróbce.

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swój warsztat fotografii portretowej i zrozumienie roli kolorystyki przed obróbką cyfrową.

[] 18 lipca (środa) w Sopocie w godzinach 1900 - 21:00 odbędą się warsztaty nauki Adobe Lightroom dla Fotografów. Dla uczestników warsztatów "Portret w Sepii" istnieje możliwość udziału w warsztatach i nauka pracy konwersją fotografii do tonacji kolorystycznej sepii. Koszt udziału wynosi 50zł. (30zł dla członków SKF). Zajęcia odbędą się w Sopocie. Zgłoszenia emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180718 Sepia. Ilość miejsc jest ograniczona. Obróbka z użyciem oprogramowania Adobe Photoshop i Lightroom. Zobacz także Warsztaty Obróbki Cyfrowej: Lightroom dla Fotografów

[] Uczestnicy otrzymają materiał edukacyjny dotyczący konwersji kolorystycznej ze zdjęcia kolorowego do różnych rodzajów sepii

[] Uczestnicy otrzymają zestaw presetów do Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, oraz Camera RAW. Jako zestaw inspiracyjny do dalszej obróbki cyfrowej we własnym stylu do nauki we własnym zakresie.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii portretowej w sepii.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Lampy studyjne będą dostępne na miejscu, aparat musi posiadać gorącą stopkę (hot shoe) by móc się synchronizować z lampami.

Gdzie: Gdańsk

Czas: 28 lipca 2018. Spotykamy się o 15:00 w Gdańsku Oliwie (pętla tramwajowa).

Koszt: 100 zł (30 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180728 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: są wolne miejsca


line