strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Warsztaty Fotograficzne • Portret Nocny

20180629 • 21300 - 2330 +/- • Gdynia

Fotografia nocna jest ciekawą formą fotografii, a jak jest w przypadku portretu nocnego? Oczywiście jest to podwójnie ciekawa fotografią :) Nocny portret nie należy do łatwych (szczególnie dla początkujących fotografów), ale warto zapoznać się z technikami fotograficznymi i oświetleniowymi, by rozwinąć swój warsztat fotograficzny o dodatkowe umiejętności.

Zapraszamy na warsztaty nocnej fotografii portretowej. Nauczymy się pracy z zastanym oświetleniem i wykorzystaniem go do naszych potrzeb. Następnie popracujemy z lampami błyskowymi i stałopalnymi w ten sposób zobaczymy, które nadają się lepiej i do czego, oraz jakie dają efekty. Zajmiemy się także innymi elementami, takimi jak kolorystyka nocnego krajobrazu, fuzją kolorystyczną oświetlenia, ustawieniami aparatu, praca z lampą błyskową na trybach tylnej kurtyny i spowolnionym błysku (rear & slow), oraz filtrami kolorowymi w oświetleniu.

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swój warsztat fotografii portretowej, praca z portretem w nocy jest bardzo różna od pracy w dzień lub w studio fotograficznym.

[ ] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii portretowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw obowiązkowy. Dla chętnych własna lampa błyskowa. (*Lampy studyjne i filtry kolorowe będą dostępne na miejscu. Lampy działają tylko z aparatami fotograficznymi, które posiadają gorącą stopkę.)

Gdzie: Gdynia

Czas: 29 czerwca 2018. Spotykamy się o 21:30, przy ORP Błyskawica na Skwerze Kościuszki.

Koszt: 70 zł (30zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180629 Portret. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: są wolne miejsca


Sopocki Klub Fotograficznyline