strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Warsztaty Fotograficzne • Portret Fashion

Warsztaty Fotograficzne • 20180623 • 1900 - 2200 +/- • Gdynia

Fotografia portretowa ma wiele twarzy, jedną z nich jest portret w stylu fotografii mody dla ułatwienia nazwijmy to "fashion". Portret "fashion" bierze pod uwagę, nie tylko twarz, czy sylwetkę modela, ale także, ubranie i dodatki do ubrania. Fotografia mody sam w sobie jest fuzją fotografii portretowej z komercyjnym przedstawieniem produktu. W naszym portrecie element "komercyjny" nie ma zastosowania, ale w świetle uwagi znajdzie się ubranie w równym stopniu jak portretowana osoba.

Podczas zajęć zajmiemy się przygotowaniem do fotografowania. Na tym etapie określimy wdzianka, dopasujemy je do siebie i dobierzemy oświetlenie. W fotografii mody i portretów w stylu mody jest to najistotniejszy etap i najbardziej kreatywny.

Następnie zajmiemy się robieniem zdjęć. Pozowaniem i pracą z modelkami / modelami. Praca polegająca na choreografii zdjęć w profesjonalnych produkcjach nie należy do fotografa, ale dobrze znać kilka solidnych podstaw pozowania by pomóc modelkom / modelom wyglądać na zdjęciu w interesujący sposób.

Kolejny etap jaki przejedziemy to oświetlenie. Fotografia portretowa, a mody w szczególności słynie z dobrego oświetlenia na tym etapie skupimy się na solidnych podstawach oświetlenia. Na czym polega "dobre oświetlenie" jakie są najczęstsze "błędy", oraz jak stworzyć ciekawe światło oraz jak dobrać światło do fotografowanej sceny.

Podczas warsztatów zajmiemy się nauką dość portretu w stylu "fashion" przechodząc kolejno przez etapy: planowanie, dobór garderoby, makijaż, fryzura, dodatki, oświetlenie, następnie produkcja fotograficzna z elementami pozowania i świadoma praca z oświetleniem jakie światło - jaki daje wynik.

Zajęcia dla wszystkich którzy chcą poszerzyć swój warsztat fotografii portretowej.

[ ] 25 czerwca (poniedziałek) 1900 - 22:00 odbędą się warsztaty obróbki cyfrowej fotografii portretowej "fashion". Koszt udziału wynosi 50zł. Zajęcia odbędą się w Gdyni. Zgłoszenia emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180625 Fashion. Ilość miejsc jest ograniczona. Obróbka z użyciem oprogramowania Adobe.

[ ] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF. Zajęcia odbywają się niezależnie od pogody.

Cel: Nauka fotografii mody i fotografii portretowej.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Lampy studyjne będą dostępne na miejscu, aparat musi posiadać gorącą stopkę (hot shoe) by móc się synchronizować z lampami.

Gdzie: Gdynia

Czas: 23 czerwca 2018. Spotykamy się o 19:00 w Gdyni Orłowie przed molo.

Koszt: 100 zł (30 zł dla członków Sopockiego Klubu Fotograficznego)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180623 Fashion. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: są wolne miejsca


Sopocki Klub Fotograficznyline