strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Warsztaty Fotograficzne • Astro Fotografia

Warsztaty Fotograficzne • 20180622 • 2200 - 0600+/- • Jurata

Wyjazd fotograficzny na Półwysep Helski. W okolicy Juraty zajmiemy się astro fotografią. Warsztaty trwają całą noc. Podczas zajęć zajmiemy się podstawami astro fotografii, zaawansowanymi technikami, oraz uzupełniającymi rozwiązaniami jak malowanie światłem, techniką „czarnej rękawiczki”, stosowaniem filtrów fotograficznych, tworzeniem filmów poklatkowych (timelaps), oraz dla chętnych techniką „star trails” (zmiana gwiazd na linie poprzez bardzo długą ekspozycje).

Podczas warsztatów zrobimy zdjęcia Drogi Mlecznej, wykonamy film poklatkowy i pobawimy się malowaniem światłem. Rano przed powrotem zdążymy jeszcze uwiecznić wschód słońca na Zatoce Gdańskiej.

Podczas warsztatów może być zimno i zabranie śpiwora, lub jakiegoś cieplejszego wdzianka może być przydatne. Nad morzem jest nieco chłodniej niż w głębi lądu. Coś na ząb i coś do picia też się może przydać pomimo nocnej pory.

Wyjeżdżamy pociągiem relacji Gdynia – Hel o 2220 z Gdyni. Spotykamy się w pociągu. Wracamy rano pierwszym pociągiem który wyjeżdża o 04:28 z Helu, w Gdyni jest o 05:59.

[] Zajęcia odbywają się zależnie od pogody. Osoby które się zgłoszą i otrzymają potwierdzenie o udziale w warsztatach zostaną powiadomione, jeśli warsztaty ze względu na pogodę będą odwołane. Brak informacji o anulowaniu warsztatów oznacza, że warsztaty się odbędą i wszystko jest aktualne zgodnie z wcześniejszym planem.

[] Uczestnikom zostaną przekazane materiały edukacyjne dotyczące Astro Fotografii.

[] Poziom zostanie dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka astro fotografii.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie, statyw obowiązkowy.

Gdzie: Jurata

Czas: 22 czerwca 2018. Spotykamy się w pociągu (22:20) Gdynia – Hel (23:43).

Koszt: 30 zł
Dodatkowy koszt to bilet PKP mini-turystyczny (39zł) Bilet jest ważny od 18:00 w piątek, do 06:00 w poniedziałek; Lub koszt przejazdu na trasie Gdynia - Jurata - Gdynia. Wyżywienie we własnym zakresie :)

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20180622 Astro. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: są wolne miejsca


Sopocki Klub Fotograficznyline