strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Warsztaty Fotograficzne "Spektrum Szarości"

Sopoteka • Sopot • 20180108 - 20180212 • 1700 - 1900

nowy plan zajęć:

Warsztaty będą służyły nauce fotografii czarno-białej z akcentem na kreatywność. Będziemy tworzyli fuzje technik i nisz fotograficznych, komplikowali krajobraz i upraszczali formę, jednym słowem będzie kreatywnie i czarno-biało.

20180115 Fotografia Czarno - Biała. Technika fotograficzna.

Czas: 1700 - 1900 • Sopoteka • Sopot

Omówimy najistotniejsze aspekty fotografii czarno - białej. Zaczynając od tego co tworzy "dobre" zdjęcie czarno białe, jakie są elementy kluczowe i uzupełnimy całość ciekawymi rozwiązaniami. Poruszymy nieco temat sprzętu fotograficznego od aparatów i technik, przez filtry fotograficzne, po kreatywne rozwiązania.

Wymagania: przynosimy na warsztaty aparaty fotograficzne, filtry, inne akcesoria i dodatki…

20180122 Fotografia Portretowa.

Czas: 1700 - 1900 • Sopoteka • Sopot

Czarno - biały portret. Jak do niego podejść jakie techniki fotograficzne można użyć by uzyskać pożądane rezultaty. Kiedy w portrecie sprawdza się czarno-biała fotografia i jak interpretować obraz pod kątem "potencjału" czarno-białego. Dodatkowym elementem będą kreatywne techniki portretowe i praktyczne rozwiązania techniczne. W ramach potrzeb i tego czego chcecie się nauczyć dodamy elementy portretu ulicznego, portretu który zawiera to coś "punctum", wyrażanie emocji w portrecie, użycie specjalnych technik jak liniowa głębia ostrości. W tym kilka dodatków jak stosowanie filtrów i oświetlenia w portrecie które pozwalają na kontrolę czarno-białego obrazu w lepszym stopniu.

Wymagania: aparat fotograficzny, statyw, dla chętnych filtr UV lub inny przezroczysty lub folia przezroczysta

20180129 Obróbka Cyfrowa w Fotografii Czarno - Białej.

Czas: 1700 - 1900 • Sopoteka • Sopot

Zajmiemy się przygotowaniem kolorowego obrazu do konwersji czarno - białej. Zaprezentowane zostaną różne techniki konwersji oraz jakie dają wyniki. Poruszymy kreatywne elementy i jakie dodatkowe możliwości otwiera fotografom obróbka cyfrowa.

Wymagania: komputer przenośny, program do obróbki graficznej (Google NIK Collection) oraz preferowany Adobe Photoshop.

20180205 Fotografia Podróżnicza. Reportaż. Portret w podróży. Architektura.

Czas: 1700 - 1900 • Sopoteka • Sopot

Podróże małe czy duże niosą w sobie okazję do zrobienia zdjęć. Dla odmiany w odcieniach szarości jako ciekawa alternatywa do koloru. Skupimy się na elementach istotnych dla fotografii podróżniczej i stałych elementach które mogą owocować dobrymi zdjęciami.

Czarno-biały reportaż to klasyka w branży fotograficznej. Zajmiemy się kilkoma rodzajami podejścia do reportażu i jak go zrobić na kilka sposobów. Przejdziemy od mentalnych aspektów reportażu, przez techniki fotograficzne, aż po triki prezentowania nudnego tematu w ciekawy sposób.

Portret. W podróży możesz spotkać ciekawych ludzi którzy aż proszą się aby im zrobić portret. Jak do tego się zabrać i jak to zrobić? Omówmy praktyczne aspekty fotografowania oraz to na co zwrócić uwagę kiedy zamierzasz zrobić portret czarno - biały.

Architektura. Kluczowe elementy, które decydują o dobrych efektach fotograficznych.

20180212 Techniki Fotograficzne. HDR. DRI. Low Key. High Key. Podczerwień. Ultrafiolet. Wielokrotna Ekspozycja. Monochrom. Sepia.

Czas: 1700 - 1900 • Sopoteka • Sopot

Na zakończenie warsztatów zajmiemy się przeglądem kreatywnych technik, między innymi wymienionych w tytule, oraz poświęcimy czas na odpowiedzi na pytania, wyjaśnienie ewentualnych niezrozumiałości.
line

Warsztaty Fotograficzne "Spektrum Szarości"

Sopoteka • Sopot • 20180108 - 20180212 • 1700 - 1900
Warsztaty fotograficzne pod tytułem "Spektrum Szarości" będą poświęcone nauce fotografii czarno-białej. Poruszymy szeroki zakres nisz fotograficznych takich jak portret, architektura, krajobraz... by zapoznać się z różnymi technikami fotograficznymi i różnym podejściem w zależności do tematyki zdjęć.

W trakcie zajęć zajmiemy się teoria, fotografowaniem, obróbką cyfrową zdjęć, oraz przygotowaniem fotografii do druku. Warsztaty fotograficzne zostaną zwieńczone wystawą fotograficzną "Spektrum Szarości", złożoną z prac uczestników warsztatów.

Podsumowując: Warsztaty będą służyły nauce fotografii czarno-białej z akcentem na kreatywność. Będziemy tworzyli fuzje technik i nisz fotograficznych, komplikowali krajobraz i upraszczali formę, jednym słowem będzie kreatywnie i czarno-biało.

Zapraszam serdecznie na warsztaty fotograficzne "Spektrum Szarości"

line
Dla kogo: Dla każdego kogo pasjonuje fotografia. Nie ma żadnych wymogów co do posiadanego sprzętu fotograficznego, czy umiejętności fotograficznych. Warsztaty, są idealne dla osób, które już fotografują i poszukują inspiracji fotograficznych, oraz kreatywnych rozwiązań dla poszerzenia horyzontów. Natomiast, dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią, jest to świetna okazja, by zapoznać się fotografią czarno-białą.

Gdzie: Sopoteka • Sopot

Kiedy: 6 tygodni począwszy od 8 stycznia 2018 do 12 lutego 2018 w każdy poniedziałek od godziny 17:00 do 19:00. Warsztatom towarzyszą zajęcia dodatkowe, organizowane poza Sopoteką.

Kto: Kurs prowadzi Piotr Cwiklinski, fotograf.

Koszt: 0 zł. Koszty związane z kursem pokrywa Sopoteka.

Ilość miejsc: do 20 na zajęciach teoretycznych i do 13 na zajęciach praktycznych. Ilość jest ograniczona ze względu na komfort uczestników warsztatów. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestników biorących udział w kursie należy do prowadzącego kurs.

Zgłoszenia:

Proszę wysyłać zgłoszenia na adres email: warsztaty@studiopcf.com o tytule: Sopot Warsztaty Fotograficzne.

line

Plan zajęć:

Plan warsztatów jest elastyczny i może ulec zmianie. Ostateczny plan zostanie ustalony z uczestnikami warsztatów na pierwszym spotkaniu i następnie dopasowany do oczekiwań uczestników.

20180108 Spektrum Fotografii. Przegląd nisz fotograficznych. Obranie kierunku fotograficznego.

Czas: 1700 - 1900 o Sopoteka • Sopot

Zapoznamy się z tym czym jest i czym nie jest fotografia czarno-biała. Określimy indywidualnie rodzaj fotografii który nas interesuje, a następnie sprecyzujemy dalsze działania.

20180115 Fotografia Portretowa.

Czas: 1700 - 1900 o Sopoteka • Sopot

Czarno - biały portret. Jak do niego podejść jakie techniki fotograficzne można użyć by uzyskać pożądane rezultaty. Kiedy w portrecie sprawdza się czarno-biała fotografia i jak interpretować obraz pod kątem "potencjału" czarno-białego. Dodatkowym elementem będą kreatywne techniki portretowe i praktyczne rozwiązania techniczne.

20180122 Fotografia Krajobrazu.

Czas: 1700 - 1900 o Sopoteka • Sopot

Krajobraz w odcieniach szarości jest ciekawą alternatywą do kolorowego. Skupimy się na walorach 'fine art' i co to oznacza. Nauczymy się kilku kreatywnych technik pracy z krajobrazem włącznie z użyciem filtrów fotograficznych, planowania post-produkcji przed wykonaniem zdjęć, oraz kilku ciekawych trików.

20180129 Fotografia Architektury.

Czas: 1700 - 1900 o Sopoteka • Sopot

Architektura wyjątkowo dobrze prezentuje się w czarno-białej formie. Skupimy się na tym co decyduje o jej atrakcyjności, jak podejść do tematu by uzyskać jak najlepsze rezultaty. Całość urozmaicimy nieco techniką fotograficzną i praktycznymi poradami.

20180205 Reportaż Fotograficzny.

Czas: 1700 - 1900 o Sopoteka • Sopot

Czarno-biały reportaż to klasyka w branży fotograficznej. Zajmiemy się kilkoma rodzajami podejścia do reportażu i jak go zrobić na kilka sposobów. Przejdziemy od mentalnych aspektów reportażu, przez techniki fotograficzne, aż po triki prezentowania nudnego tematu w ciekawy sposób.

20180212 Podsumowanie warsztatów "Spektrum Fotografii".

Czas: 1700 - 1900 o Sopoteka • Sopot

Podsumujemy nasze działania. Następnie zajmiemy się obróbką cyfrową i przygotowaniem zdjęć do druku na wspólną wystawę fotograficzną.

20180301 Wernisaż. Otwarcie wystawy Fotograficznej "Spektrum Szarości"

Czas: 1800 - 1950 o Sopoteka • Sopot

Zwieńczeniem wysiłków fotograficznych będzie wystawa fotograficzna składająca się z prac uczestników warsztatów. Wystawa będzie ogólnie dostępna w Sopotece do 14 marca 2018.

Obróbka Cyfrowa Portret Sopocki Klub Fotograficzny

fotografia ulicznaline