strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Kurs Fotografii Portretowej

Stacja Kultura • Rumia • 20180111 - 20180215 • 1800 - 2000

BRAK MIEJSC


Kurs Fotografii Portretowej. Kurs składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych, obejmując podstawy fotografii portretowej z zaawansowanymi elementami. W trakcie kursu poznasz różne techniki pracy z portretem zawierające niestandardowe elementy, które pozwolą Ci na wyzwolenie kreatywności i osiąganie ciekawych rezultatów fotograficznych, we własnym zakresie. Kurs pomoże Ci ustalić jaki rodzaj fotografii portretowej chcesz opanować i co Ci jest potrzebne, by rozwijać się w pożądanym kierunku.

Kurs składa się z 4 elementów: teorii, praktyki, obróbki cyfrowej i druku. Każdy z tych etapów jest spójny i tak naprawdę stanowi jedność. Podczas kursu nauczysz się jak zaplanować zdjęcia, jak połączyć działania fotograficzne w jedną spójną całość i otrzymywać oczekiwane rezultaty.

Uczestnicy kurs fotografii otrzymają certyfikaty ukończenia kursu1, który kończy się wewnętrznym egzaminem. Na zakończenie kursu zostanie zorganizowana zbiorowa wystawa fotograficzna z pracami osób biorących udział w kursie.

Podsumowując: Kurs daje Ci doskonałą okazję nauczenia się fotografii portretowej jako dodatkowej umiejętności, lub profesji zarobkowej. Podczas kursu nauczysz się działać samodzielnie. Stworzysz pierwsze zdjęcia portretowe do portfolio portretu, oraz weźmiesz udział w swojej pierwszej wystawie fotograficznej.

Zapraszam serdecznie na Kurs Fotografii Portretowej.
line
Dla kogo: Dla każdego kogo pasjonuje fotografia. Kurs fotografii portretowej jest prowadzony od podstaw fotografii portretowej, nie obejmuje on podstaw fotografii. Minimalne wymagania to chęć nauczenia się czegoś nowego. Idealne wymagania to, pasja do fotografii.

Gdzie: Stacja Kultura • Rumia

Kiedy: 6 tygodni począwszy od 11 stycznia 2018 do 15 lutego 2018 w każdy czwartek od godziny 18:00 do 20:00.

Kto: Kurs prowadzi Piotr Cwiklinski, fotograf.

Koszt: 0 zł. Koszty związane z kursem pokrywa Stacja Kultura.

Ilość miejsc: 13. Ilość jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczna akceptacja uczestników biorących udział w kursie należy do prowadzącego kurs.

Zgłoszenia:

Proszę wysyłać zgłoszenia na adres email: warsztaty@studiopcf.com o tytule: Rumia Kurs Fotografii. Uwaga: Preferowane jest regularne uczestnictwo w zajęciach ze względu na intensywność i krótki czas trwania kursu. Trudno będzie nadrobić brakującą wiedzę i praktykę nie będąc na zajęciach. Wymagana jest punktualność.

line

Plan zajęć:

Plan kursu jest elastyczny i może ulec zmianie. Ostateczny plan zostanie ustalony z uczestnikami kursu na pierwszych zajęciach 20180111 i dopasowany do oczekiwań i poziomu uczestników

20180111 Podstawy Fotografii Portretowej i Planowanie Zdjęć

Czas: 1800 - 2000 o Stacja Kultura o Rumia
Wymagania: otwarty umysł, chęć nauczenia się czegoś nowego.


Nauczymy się podstaw fotografii portretowej i najważniejszych elementów. Następnie wybierzemy rodzaj portretu, który każdy z uczestników będzie się uczył. Będą trzy rodzaje portretów do wyboru ze względów technicznych i merytorycznych. Następnie poruszymy na czym polega planowanie portretu oraz każdy zaplanuje swój portret, który będzie realizował na kolejnych zajęciach.

20180118 Fotografujemy. Praktyczne zajęcia w Stacji Kultura

Czas: 1800 - 2000 o Stacja Kultura o Rumia
Wymagania: aparat fotograficzny, statyw.


Fotografujemy. Nauczymy się jak pracować z modelem jak oświetlić i jak ustawić oświetlenie by uzyskać najlepsze efekty imitując naturalne światło. Najlepsze portrety powstają właśnie z użyciem 'naturalnego' światła. Podczas kursu opanujemy ten rodzaj światła, by uczestnicy zajęć nabrali solidnych podstaw z użyciem najbardziej efektywnego oświetlenia. Zajęcia z modelami i studyjnym oświetleniem.

20180125 Obróbka Cyfrowa: Podstawy Obróbki Portretu

Czas: 1800 - 2000 o Stacja Kultura o Rumia
Wymagania: sprawny laptop, zainstalowany Adobe Photoshop, lub Gimp (pref. z nakładką gimpshop), oraz Google NIK Collection, znajomość używanego programu przynajmniej na minimalnym poziomie. Posiadanie zdjęć zrobionych na poprzednich zajęciach.


Podczas obróbki cyfrowej w pierwszej kolejności omówimy portrety i co można zrobić w nich lepiej skupiając się na tym, co poprawić, zamiast 'co nie wyszło'... Zaprezentowane zostaną techniki obróbki cyfrowej dopasowane do portretów, które uczestnicy kursu będą tworzyć, oraz szereg wybranych inspiracji prezentujących paletę możliwości 'co i jak można zrobić?'. Wybór techniki post-produkcji będzie stanowił dopełnienie procesu w wyniku którego powstaje portret.

20180201 Fotografujemy. Praktyczne zajęcia w Stacji Kultura

Czas: 1800 - 2000 o Stacja Kultura o Rumia
Wymagania: aparat fotograficzny, statyw, laptop, programy do obróbki cyfrowej.


Fotografujemy. Zrealizujemy portret zgodnie z tym co zaplanowaliśmy, uwzględniając jaką obróbkę cyfrową zastosujemy. Dobieramy odpowiednie światło i... fotografujemy. Tworzymy końcowy portret, który zostanie poddany ostatecznej obróbce na następnych zajęciach oraz przygotowany do druku na wystawę fotograficzną.

20180208 Obróbka cyfrowa . Przygotowanie zdjęć do druku.

Czas: 1800 - 2000 o Stacja Kultura o Rumia
Wymagania: laptop, programy do obróbki cyfrowej. Wydruk próbny portretu na zwykłym papierze formatu A4 (20 x 30cm).


Zgodnie z nabytą wiedzą, wykonany portret poddamy ostatecznej obróbce cyfrowej. Omówimy na czym polega drukowanie zdjęć i na jakie pułapki należy uważać. Następnie przygotujemy fotografie portretów do wstępnego druku.

20180215 Ostateczna obróbka cyfrowa. Egzamin wewnętrzny. Przygotowanie do wystawy fotograficznej.

Czas: 1800 - 2000 o Stacja Kultura o Rumia
Wymagania: laptop, programy do obróbki cyfrowej. Wydruk próbny portretu na zwykłym papierze formatu A4 (20 x 30cm).


Dopracujemy ostatecznie portrety i przygotujemy je do druku. Przeprowadzimy egzamin wewnętrzny na zakończenie Kursu Fotografii Portretowej. Certyfikaty ukończenia kursu zostaną wręczone na podczas otwarcia wystawy fotograficznej 28 lutego 2018 o godzinie 18:00 na wernisażu.

20180228 Wernisaż. Otwarcie wystawy "Portret"

Czas: 1800 - 2000 o Stacja Kultura o Rumia

Otwarcie wystawy "Portret". Wręczenie certyfikatów ukończenia Kursu Fotografii Portretowej. Wystawa fotograficzna będzie ogólnie dostępna dla w głównej wypożyczalni Stacji Kultura do 14 marca 2018.


Zastrzeżenia: * Uczestnik kursu na przestrzeni 6 tygodniu musi być zdolny wykonać samodzielnie zaplanować portret fotograficzny, zrobić zdjęcia, wywołać go w obróbce cyfrowej i wydrukować. Celem kursu jest nauczenie się w/w umiejętności i ich praktyczne wykorzystanie. Osoby które nie posiądą podstawowej wiedzy nie uzyskają certyfikatu ukończenia, ani nie będą brały udziału w wystawie fotograficznej jako autorzy zdjęć. Celem kursu jest rzeczywiste nauczenie fotografii portretowej na podstawowym lub wyższym poziomie. Poziom będzie wynikał z umiejętności i wiedzy grupy jaka się zbierze na kursie.


Obróbka Cyfrowa Portret plakat reklamowy Judith Leyster a Boy and a Girl with a Cat

line