strona główna | Studio PCF
logo
warsztaty fotograficzne • wyjazdy fotograficzne • kursy fotograficzne • materiał edukacyjny • inspiracje

Fotografia Chmur • Skyscapes

Warsztaty Fotograficzne • 20190717 • 1900 - 2100+/- • Sopot

Chmury potrafią tworzyć wyjątkowe krajobrazy od mglistych po dramatyczne pełne zachwytu przeplatane słonecznym światłem. Zdarza się że chmury mogą stanowić temat fotograficzny same w sobie, innym razem niebo może być mniej ciekawe - i w obu przypadkach dobrze jest wiedzieć jak fotografować chmury i jak wydobyć z nich najwięcej jak się da.

Ciekawe niebo przekłada się na ciekawe zdjęcie. Idealnie jest kiedy niebo jest piękne i to co fotografujemy również. Np. krajobraz górski z fantastycznymi chmurami i zachodzącym słońcem. Uzupełnieniem efektów jest stosowanie filtrów fotograficznych które pomagają wydobyć z chmur jeszcze większy potencjał.

Dodatkowo ze względu na piękno chmur zajmiemy się także fotografią nieba pod kątem fotografii artystycznej, na przykładzie pierwszych fotografów którzy rozpoczęli fotografię chmur. Fotografia tego typu zakłada zrobienie zdjęć i ich druk. Kreatywne techniki druku na złotej lub turkusowej powierzchni daje ciekawe i artystyczne efekty.

Alfred Stieglitz (1864-1946) amerykański fotograf, jeden z pierwszych fotografów promujących fotografię jako sztukę, stworzył serię zdjęć chmur pod nazwą "odpowiedniki" ("equivalents"), prezentując chmury jako interpretację emocji i odczuć wewnętrznych.

Léonard Misonne (1870-1943), belgijski fotograf, był jednym z pierwszych fotografów chmur robiącym czarno - białe zdjęcia ciężkich i ciemnych chmur.

Technikę Złotego Druk należy potraktować jako kreatywna technikę fotograficzną, której celem jest uzyskanie niestandardowych efektów. Tego typu działania poszerzają Twoje myślenie fotograficzne, oraz rozumienie dostępnych środków, które mogą być może lepiej wyrażać to co chcesz pokazać światu na swoich fotografiach.

[] Uczestnicy warsztatów otrzymają materiał edukacyjny dotyczący przygotowania zdjęć do druku chmur w różnej kolorystyce od złotej, przez srebrną po mieszaną z lazurem.

[] Warsztaty otrzymają materiał edukacyjny dotyczący obróbki cyfrowej chmur, wraz z technikami podmiany nieba na zdjęciu.

[] Poziom dostosowany do uczestników warsztatów. Pomoc i rozwiązania będą na indywidualnym poziomie na tyle na ile to możliwe.

Warsztaty organizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot i Studio PCF.

Cel: Nauka fotografii chmur.

Wymagania: Chęć nauczenia się czegoś nowego (niezmiennie), aparat fotograficzny, znajomość obsługi własnego aparatu fotograficznego na podstawowym poziomie. Dla chętnych filtry fotograficzne: polaryzacyjny (CPL), szary (ND) i kolorowe: żółty, niebieski, fluorescencyjny, zielony…

Gdzie: Sopot.

Czas: 17 lipca 2019. Spotykamy się o 19:00 w hali dworca kolejowego w Sopocie.

Koszt: 30 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20190717 Sopot. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Status: wolne miejsca


#FotografiaChmur #Skyscapes #SKF #SopockiKlubFotograficzny #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #Fotografia #NaukaFotografii #WyjazdyFotograficzne #WyprawyFotograficzne #PiotrCwiklinski #KreatywnaFotografia #PolskaBlogFotograficzny
line